by ayosholding

Share

Paylaş

Arzu KESKİN ( Proje Müdürü ):

Başarılı olmak için söylenebilecek ilk öneri “ Sevdiğiniz işi yapın ve yaptığınız işi sevin.” İnsanın sevdiği ve keyif aldığı bir işi yapması gerektiğini düşünüyorum. Yaptığınız işi sevebilmek için de önemli olan işyerinizdeki ekip arkadaşlarınız, şirketinizin izlediği vizyon ve misyondur. Bunların bilincinde bir kadın müdür olmanın zorlukları ve mutluğu var üzerimde.

Mesleki hayatımda seçtiğim bu yolda ilerlerken geçmişte aldığım eğitim ve  tecrübeleri ekleyerek, iş dünyasının her alanında başarılı kadın çalışan simgelerinden biri olmaya gayret gösteriyorum.

İnsanın sevdiği işi yapması, yaptığı işte başarının temsilcisi olması, kendisine olduğu kadar çalıştığı kurum ve kuruluşlara da bağlıdır. Tam da bu nedenle Ayos Holding bünyesinde olmak, burada ekip arkadaşlarımda birlikte ortaya konan işte başarının temsilcisi olmak işimizi sevme nedenimiz haline geliyor.

Aslı KIRTAY ( Özel Güvenlik Görevlisi ):

Kadın Güvenlik Görevlisi olarak çalışırken karşılaştığınız zorluklar nelerdir?

Zorlu bir iş kolu olan Özel Güvenlik sektöründe çalışma esnasında karşılaştığımız en temel sorunlardan bir tanesi, karşımızdaki kişilerin güvenlik görevlilerine karşı sergilediği agresif tutum oluyor. Kadın güvenlik görevlisi olarak, meydana gelen olaylarda soğuk kanlılığımızı daha rahat koruduğumuzu ve güven ortamını daha hızlı sağladığımızı düşünüyorum. Bu meslekte edindiğim 10 yıllık tecrübemle birlikte amir ve müdürlerimizin sağladığı destekle kadın olmanın meslek içerisindeki zorluklarını artık yaşamadığımı söyleyebilirim.

AYOS Güvenlik bünyesinde kadın Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaktan memnun musunuz?

Ayos Güvenlik bünyesinde çalıştığım süreç içerisinde işimi severek yapabiliyorum. Bu firmada çalışanlara eşitlikçi bir bakış açısıyla bakıldığının farkındayım. Çalışanların takdir edilmesi ve görev içerisinde konumlandırılmasında her hangi bir cinsiyet, din, dili ırk ayrımı yapılmaksızın değerlendirilmekte. Bu bakış açısından dolauı kendimi burada mutlu hissediyorum.

Büşra YARAY ( Özel Güvenlik Görevlisi ):

Kadın Güvenlik Görevlisi olarak çalışırken karşılaştığınız zorluklar nelerdir?

Yaklaşık olarak 5 senedir Özel Güvenli sektöründe bir kadın olarak çalışmaktayım. Yaptığımız işin çok zor olduğu bir gerçek ancak mesleki tecrübelerimizle buradaki zorlukların üstesinden kolaylıkla gelebiliyor. Esas sorun insanların güvenlik, koruma ve gözetim gibi işleri erkek egemen bir iş olarak benimsemesinden kaynaklanıyor. Burada ben ve ekip arkadaşlarım her sektörde olduğu gibi özel güvenlik sektöründe de kadın çalışanların başarılı olabileceği inancı içerisinde özveri ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

AYOS Güvenlik bünyesinde kadın Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaktan memnun musunuz?

Çalışma ortamımız gereği yoğun bir tempo içerisindeyiz. İşimi severek yaptığım için bir nebze de olsa bu yoğunluktan daha az etkileniyorum. İşimizi sevmemizdeki en büyük etkense çalışma arkadaşlarımız, amir ve müdürlerimiz ve iş verenimiz. Onların desteği ve yardımlarıyla gerek erkek egemen bir iş kolunda kadın çalışan olmanın zorluklarını gerekse işin doğası gereği yaşanan problemleri daha az etkilenerek atlayabiliyoruz.

Elif DEMİRCAN ( Özel Güvenlik Görevlisi ):

Kadın Güvenlik Görevlisi olarak çalışırken karşılaştığınız zorluklar nelerdir?

Yoğun çalışma temposunun getirdiği zorluklarının yanı sıra kadın güvenlik görevlisi olmanın da zorluklarını yaşıyoruz. Sektörümüzde kadın personelin az olmasından kaynaklı oluşmuş yanlış algılardan biri de “Acaba kadınlar bu işi başarabilir mi?” sorusu oluyor. İşimiz insanlara güven vermek, onların bulunduğu ortamlarda güveni sağlamak. Bu nedenle en büyük mücadeleyi insanların bakış açılarına karşı veriyoruz. Elbette kadın güvenlik görevlisi olmanın olumlu yönleri de var, karşılarında kadın güvenlik görevlisi görenler hareket ve tavırlarına daha fazla dikkat ediyorlar.

AYOS Güvenlik bünyesinde kadın Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaktan memnun musunuz?

Ayos Güvenlik çalışanlarının her birine ayrı ayrı değer verdiğini hissettiren bir firma. Burada kadın güvenlik görevlisi olmak, olağan dışı bir durum değil. Umarım bu görüşü destekleyen firmalar çoğalır ve özel güvenlik sektöründe de artık daha fazla kadın personel görmeye başlarız.

Leyla AKYÜZ ( Özel Güvenlik Görevlisi ):

Kadın Güvenlik Görevlisi olarak çalışırken karşılaştığınız zorluklar nelerdir?

9 Yılı aşkın bir süredir güvenlik sektöründe çalışmaktayım. Burada kadın olarak çalışırken yaşanan en büyük problemlerden biri işimizin tanımının insanlar tarafından yanlış biliniyor olması. Özellikle kadın personel gören insanların, bizlere karşı daha baskın tavırlarla görev tanımımızdan bağımsız istekleri oluyor. Bu tarz durumlara karşı mesleki deneyimlerimiz sayesinde daha sakin kalmayı ve durumu kontrol altında tutmayı öğrendik.

AYOS Güvenlik bünyesinde kadın Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaktan memnun musunuz?

İnsanın işine severek gitmesi, işini severek yapması, yaptığı işin kalitesini de doğrudan etkilemekte. Ayos Güvenlik bünyesinde çalıştığım süre içerisinde, tüm taleplerimizin dinlendiğini, karşılıklı anlaşmalara önem verildiğini gördüm. Bu benim için çok önemli bir konu. Kadın güvenlik görevlisi olarak, sektör içerisinde varlığımızı kanıtlamaya çalışırken iş veren desteği en önemli hususlardan bir tanesi. Burada bu desteği fazlasıyla hissediyorsunuz.

Takipte Kalın!

Bültenimize Kayıt Olmak İster Misiniz?