by ayosholding

Share

Paylaş

Ayos Holding’i ve Ayos İnşaat’ı kısaca tanıtıp, hangi alanlarda ne tür işler ve hizmetler yaptığınızı anlatır mısınız?

Ayos İnşaat, Ayos Holding şirketleri bünyesinde gayrimenkul sektöründe birçok projeye imzasını atmış bir yapıdır. Anahtar teslim müteahhitlik hizmetleriyle birlikte, butik müşteri taleplerine kadar taahhüt zamanı içerisinde kalite ve maliyet yönetimini ön planda tutan projeler gerçekleştirmiştir. Kendi arazilerinin üzerinde geliştirdiği gayrimenkul projelerini de hayata geçirmektedir.

Ayos İnşaat’ın ana müteahhit olarak imza attığı projeler hakkında bilgi verir misiniz? Bu alanda planladığınız yeni projeleriniz var mı?

Ayos İnşaat’ın ana müteahhitlik çerçevesinde hayata geçirdiği Nef Gölköy, Nef Basınekspres, Lokum Evler Göztepe 05, Nef Reserve Hebil, yatırımını kendi yaptığı Ayos Gökova evleri Ayos Meram Evleri gibi projeleri bulunmaktadır.

Gelecek projelerimiz arasında, Milas Kıyıkışlacık bölgesinde villa ve otel bloklarından oluşan karma projemiz ve Konya’da 46 villadan oluşan üst segment bir projemiz vardır. İki projeyi de yakın zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Projelendirilmiş imalatlarda yaptığınız işler ve hizmetler hakkında bilgi verir misiniz? Bu anlamdaki referanslarınızdan bahseder misiniz?

İçinde bulunduğumuz projelerde genellikle işin hafriyat kaleminden başlayıp müşteriye anahtar teslim olana kadar geçen süreçte hizmet vermekteyiz. Bunun yanı sıra, müşteri teslimlerinden sonra garantörlük sürecimiz boyunca son kullanıcı taleplerini gerçekleştiriyoruz.

Devam ettirdiğimiz projeler arasında sektörün öncü firmalarından Nef, Sinpaş, DKY İnşaat, Roya Yapı, Teknik Yapı ve Dağ Mühendislik projeleri yer almaktadır.

Ayos İnşaat olarak 2022 yılı firmanız açısından nasıl geçiyor? Yıl sonu hedeflerinize ulaşma anlamında ne durumdasınız?

Ayos İnşaat 2022 yılında tüm planlarını gerçekleştirmiş olup 2023 yılına ait hedeflerini hayata geçirmeye başlamıştır. 2022 Yılı içerisinde tamamlanmasını planladığımız tüm işler, taahhüt sürelerimiz içerisinde son kullanıcıyla buluşmaya devam ediyor.

İnşaat maliyetlerindeki artış enflasyonist ortam ve döviz kurlarındaki iniş-çıkışlar karşısında nasıl bir fiyatlandırma politikası izliyorsunuz?

Ülkemizin içinde bulunduğu enflasyonist ortamda sektörde lider kalabilmek adına sat / yap mantığı değil, kendi öz sermayesini kullanarak yap / sat mantığıyla ilerleyerek zirvedeki yerimizi koruyoruz.

Sizinle çalışmak isteyebilecek firmalara ne tür avantajlar sunuyorsunuz?

Nitelikli iş felsefesi ile ilerliyoruz. Ayos Holding bünyesindeki tüm iştiraklerde olduğu gibi, Ayos İnşaat olarak da yaptığımız işin niteliğinden asla ödün vermiyoruz. Kaliteli yönetim anlayışımız ile çizdiğimiz rotada, hedeflediğimiz süreler içerisinde hareket ediyoruz. Hem çalışanlarımıza hem de iş ortaklığında bulunduğumuz firmalara dürüst ve şeffaf yönetim anlayışıyla yaklaşıyoruz. Kendi öz sermayemizi kullanarak maddi unsurları sorun olmaktan çıkarıyoruz.

Musa Özer
İcra Kurulu Üyesi – Teknik Müdür

Takipte Kalın!

Bültenimize Kayıt Olmak İster Misiniz?