by ayosholding

Share

Paylaş

Ayos Holding’in yakın dönem iş gündemini ve 2022 sonu hedeflerini anlatmanızı rica ediyoruz. 

Ayos Holding, bünyesinde yer alan firmalar ile Temizlik, Güvenlik, İnşaat, Yönetim, Bilişim, Otomotiv, Lojistik ve Mimarlık sektörlerinde hizmet veriyor. Tüm iştiraklerimiz ile sektör öncüsü olmak için yatırımlarımız devam etmektedir. 2022 yılı içerisinde ihracat için gerekli adımları atmaya devam ediyoruz. Kendi yatırımımız olan inşaat projelerin yanı sıra, temizlik ve güvenlik gibi hizmet sektörlerinde de teknolojik altyapı kurma çalışmalarımız devam etmektedir.

Ayos Holding bünyesinde Otomasyon sektörü odağında ne tür hizmetler veriyorsunuz? Bize şirketlerin BT ihtiyaçlarını tek çatı altında toplamak adına yapmış olduğunuz çalışmalardan bahseder misiniz?

Gelişen teknolojinin bir parçası olmak, yenilikçi bakış açısıyla ilerlemek önceliğimiz. Bu nedenle tüm iş süreçlerimizde otomasyon sistemlerini dahil etmeye gayret gösteriyoruz. Hem kendi iştiraklerimizin, hem de içinde bulunduğumuz sektörlerin ihtiyaçlarını inceleyerek Ayos Bilişim firmamızı kurduk. Gerekli tüm teknolojik altyapımızı ve BT alanında atılması gereken adımları kendi bünyemizde, Ayos Bilişim ile tek çatı altında çözümlendiriyoruz.

Üretimi otomatikleştirmek isteyen sanayiciler için otomasyon ile IT’nin entegrasyonunu nasıl sağlıyorsunuz?

Otomasyon her geçen gün gelişen bir yapı. Buna ayak uydurmak, üretim maliyetlerini düşürmek, süreç takiplerini sağlamak ve verimliliği en üst düzeyde tutmak adına daima teknolojiyi takip etmeliyiz. Biz de, hem üretim hem de hizmet sektörlerinde bu entegrasyonları gerçekleştirebilmek adına, AR-GE departmanlarımızı faaliyete aldık. Son teknoloji yazılım ve donanımları kendi bünyemizde toplayıp, sektör ihtiyaçlarına göre şekillendiriyoruz.

Yakın dönemde ne tür bir yatırım yaptınız/yapacaksınız?

DekorAyos fabrikamız, enerjisini kendi üreten bir yapıya sahip olacak şekilde dizayn ediliyor. Yarı otomasyon sistemli bir üretim hattına sahibiz. Fabrikamızın tamamı, taşınabilir cihazlar üzerinden denetlenebilecek yapıyla kuruluyor. Bu sayede verimliliğin takibini kolaylıkla sağlayabiliyoruz. Ayos Lojistik tarafında faaliyetlerine devam eden tırlarımızın takipleri de aynı şekilde geliştirdiğimiz otomasyonlar sayesinde gerçekleşiyor.

Rıdvan Çapar
İcra Kurulu Üyesi – Mali ve İdari İşler Müdürü

Takipte Kalın!

Bültenimize Kayıt Olmak İster Misiniz?