by ayosholding

Share

Paylaş

Firmanız hakkında neler söylemek istersiniz? Başarı politikanızı oluşturan kriterler nelerdir.

Ayos Holding birden çok ortaklığın üst çatısını oluşturmaktadır. Geçmişten günümüze edindiği tecrübeleri bilgiye dönüştürerek yoluna son sürat devam etmektedir. Bugün yapılan yatırımlar ve oluşturulan istihdam bunun en güzel örneğidir. Kendi iç yapısında aile kavramını barındıran ve çok büyük bir aile olmayı en iyi şekilde başaran firmalardan biriyiz. Bu da başarımızdaki en büyük etmenlerden biridir.

Şirketinizin yatırım planlaması ve bu konudaki hedef ve beklentilerinizi özetleyebilir misiniz?

Yatırımlarımız hem bütçesel olarak hem de farklı iş kolu olarak gün geçtikçe artmaktadır. Bugün 7 ayrı sektörde faaliyet gösteren Ayos Holding’in bir sonraki adımı, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması ve bu kaynaklardan enerji elde edilmesi olacaktır. Faaliyet gösterilen tüm sektörlerde öncü olmak ilk hedeflerimizdendir.

Şirketinizin gelecek vizyonunu, büyüme beklentilerini ve uzun vadede kendisini nerede konumlandırmak istediğini anlatabilir misiniz?

Gelecek vizyonumuz, şirketimizin ulusal ve uluslararası pazarlarda etkinliğini arttırmak, yaratıcılık ve yeniliğe değer vererek ar-ge yatırımları yapmak, tercih edilen ve saygı duyulan olmaktır.

Sanayinin Dijital Dönüşümü vizyonunuz nedir? Bu konuda attığınız adımları paylaşabilir misiniz?

Ayos Holding bünyesinde faaliyetleri sürdüren Ayos Temizlik, sanayi kuruluşları ile doğrudan etkileşim halinde çalışmaktadır. Dijitalleşen sanayide, hizmetin her adımında teknolojiyi entegre etmeniz gerekmektedir. Biz de bu nedenle süreç yönetimi ve verimlilik unsurları üzerine ar-ge çalışmalarımıza önem veriyoruz. Hizmetin aksamaması adına yaptığımız yatırımlarla, yapılan her işin dijitale yansıma konusunda geliştirdiğimiz çözümlerle öncü temizlik firmalarından biriyiz. Çalışanlarımız, otomasyon sistemleri üzerine eğitimlerden geçerek saha faaliyetlerine başlamakta ve ekipmanlarımızın tamamı verimlilik çatısı altında belirlenmektedir.

Sektörde robotlaşmanın artmasına yönelik önerileriniz nelerdir? Bu konuda gördüğünüz eksiklikler ya da yapılması gerekenleri paylaşır mısınız?

Zamanın verimli kullanılması adına robot teknolojilerinin her geçen gün büyümesi kaçınılmaz bir gerçek. Ayos Temizlik olarak bizler de ekipmanlarımızı bu gerçeği benimseyerek seçiyoruz. Üretim sahalarının, çalışma şartlarına uygun hale getirilmesi ve bu şartları gün boyu koruması adına, robot denetimli cihazların kullanım alanlarının artması gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda sektör içerisinde gördüğümüz en büyük sorun ise yetkin operatör eksikliğidir. Robot teknolojilerini kullanan personeller yetiştirmek adına her geçen gün eğitimlerimizi arttırıyoruz. Umarız tüm firmalar robot teknolojilerine yaptıkları ar-ge çalışmalarının yanı sıra bu teknolojiyi kullanan yetkin personel yetiştirme alanında da yatırımlarını devam ettirirler.

Ümit Topal
Operasyon Müdürü

Takipte Kalın!

Bültenimize Kayıt Olmak İster Misiniz?