by ayosholding

Share

Paylaş

Öncelikle okuyucularımız için kısaca Ayos Holding’in ve Ayos Güvenlik’in yakın dönem iş gündemini anlatmanızı rica ediyoruz. 

Ayos Holding, bünyesinde yer alan firmalar ile Temizlik, Güvenlik, İnşaat, Yönetim, Bilişim, Otomotiv, Lojistik ve Mimarlık sektörlerinde hizmet veriyor. Tüm iştiraklerimiz bağlı bulunduğu sektörlerde kaliteyi temsil etmeye devam ediyor. Ayos Holding bünyesinde, yeni yatırım alanları üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Ayos Güvenlik olarak, güvenlik sektörünün önemini, hizmet alanını ve yetkilerini başta çalışanlarımız olmak üzere, tüm çalışma ortaklarımıza en doğru bilgi akışıyla sağlamak istiyoruz.

Ayos Holding ülkemize alanında ne gibi ilkleri kazandırdı?

İnşaat sektöründe, güvenlik hizmeti vermenin zorluklarına karşın, deneyimli altyapımız ile şantiye güvenliği denildiğinde ilk akla gelen firmalardan biriyiz. Denetimi zor alanlarda sağladığımız disiplini yüksek çalışma ortamı ile sektörün lideri konumundayız. İştiraklerimiz bünyesinde geliştirdiğimiz teknolojiler ile, güvenlik sektöründe öncü firmalarından biriyiz.

Bize güvenlik hizmetlerinizin kapsamından da bahseder misiniz? Tesislerin güvenliğine yönelik ne tür hizmetleriniz öne çıkıyor?

Özel Güvenlik hizmetleri, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde hizmet sunmaktadır. Bunun yanı sıra özel güvenlik birimlerinin görev yetkilerini sınırlayan ve şekillendiren farklı kanun ve yönetmelikler de bulunmaktadır. Bu noktada özel güvenlik hizmetleri alanlarında hizmet verecek olan özel güvenlik kurumlarının bu yasalara uygun olarak hizmet sunmaları şart olmaktadır. Ayrıca özel güvenlik sektöründe güvenlik görevlisi olarak çalışan görevlilerin hak ve sorumlulukları da yasal düzenlemelerle sabittir. Bu bağlamda özel güvenlik görevlilerinin hakları yasal güvence altındadır. Özel güvenlik kurumları kamu düzeninin oluşmasında kolluk kuvvetleri kadar olmasa da belirli bir oranda etkili olan güvenlik kurumları olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Tesis güvenliği alanında sunduğumuz hizmetler başlıca, güvenlik danışmanlığı başlığı altında toplanabilir. Tesis içerisinde yapılacak araştırmalar sonucunda risk analizleri, güvenlik dokümantasyon hizmetleri, acil müdahale planları, doğal afet ve yangından korunma planları, tahliye planları, tesisin özel güvenlik talimatlarının hazırlanması ve tehdit değerlendirme hizmetlerini Ayos Güvenlik bünyesi altında sunmaktayız.

Mustafa Kılıç
Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı

Takipte Kalın!

Bültenimize Kayıt Olmak İster Misiniz?